Už na základných školách nás učili to, že by sme mali byť šetrní k prírode a zbytočne ju nezahlcovať. A mali prírodu. Príroda je totiž na prvý pohľad mocná a silná, ale akonáhle do nej zasiahne človek, je úplne bezbranná. Príroda bola na začiatku čistá a úžasná. Stromy kvitli, slniečko svietilo. Lenže neskôr sa vo svete vynorili ľudia, ktorým je osud prírody ľahostajný a asi si veľmi neuvedomujú, že pokiaľ ju budú znečisťovať, dlho tu nevydržia. To isté s výrubom lesov. Prečo sa rúba lesy úplne zbytočne? Preto, aby sme mali účtenky? A na čo? Väčšina ľudí rovnako účtenku z obchodu obratom vyhodí do koša. A to je presne plytvanie prírody.

ekolgoicky

Keď už sme v moderných technológiách tak vpredu, prečo niekto nemôže vynájsť vec, ktorá by lesy šetrila a nemuseli by sa rúbať? A papier by sa nahradil niečím iným?
Ja treba pravidelne chodím do Lidlu. Mám v telefóne aplikáciu Lidl plus, ktorá mi poskytuje rôzne zľavy na rôzne výrobky, ovocie, zeleninu a tak. Keď tú aplikáciu vždy priložím, automaticky sa mi účtenka zobrazí v Lidl plus a normálne fyzicky do ruky ju nedostanem. A už len toto je trochu šetrenia prírodou – nemusíte zbytočne dostať papier do ruky, ktorý potom vyhodíte úplne do koša ak ničomu vám nie je.
Trošku podobné je to s ekologickými taškami Promodarceky.

strom

Väčšinou sú plátené. A využívate ich stále. Ušetrí vám to nielen peniaze, ale pomôžete tým aj prírode. Takže je výhoda na oboch stranách. Ekologické tašky môžu byť často potlačené rôznymi motívmi a obrázkami. Môžete si ich vybrať podľa svojich preferencií. A čo viac – môžete ekologickú tašku darovať niekomu, o kom viete, že používa normálne tašky, ktoré prírode veľmi nepomáhajú. Možno, že mu dôjde, čo tým chcete naznačiť a bude ekologickú tašku používať. A to je presne to, čo chcete docieliť. Ekologické tašky sú jednoducho úžasné a oveľa výhodnejšie.