Keď sa stresujem (a to je pomerne dosť často, či už je to kvôli pracovným záležitostiam, alebo napríklad kvôli tomu, že je doma neporiadok, neupratané, alebo napríklad nemám ešte uvarené), vždy mi pomáha zopár vecí. Akých? To si dnes povieme v dnešnom článku a všetko si popíšeme bližšie. Keď na mňa príde stres, mám depresie, úzkosti, občas panikárim a neviem čo ešte.

Pomáha mi:

Relaxačná hudba – pri strese si pustím relaxačnú hudbu a tá mi fakt vždy pomôže sa odreagovať a prestať myslieť na zlé veci. Občas si po relaxačnej hudbe pustím aj nejakú rýchlejšiu a trebárs tancujem v kuchyni ako nejaký blázon. Vyzerám pri tom síce asi praštěně a veľmi desivo, ale verte mi, že to pomáha, mali by ste to tiež skúsiť.

relax

Meditácia – meditácia je jedna z vecí, ktorá celkom úzko súvisí s relaxačnou hudbou, ktorú si pri nej púšťam. Ide o také tie pomalé upokojujúce melódie a pesničky, ktoré človeka naladia a hneď má lepšiu náladu. Mám z toho vždy radosť, pretože meditáciou vlastne objavujem samého seba a vždy je mi po meditácii dobre. Nikdy sa mi nestalo, že by som sa cítila zle a stres pretrvával. Takže vyriešiť depresie ide koľkokrát aj bez antidepresív úplne prírodnou cestou. Stačí prísť na to, ako.

relax

Pustiť si dobrý film – ja hrozne rada sledujem filmy a seriály a keď mám čas, tak si vždy nejaký pustím a práve keď sa pozerám na seriál alebo film, tak vždy prídem na iné myšlienky a cítim sa oveľa lepšie.

Koníčky a záujmy – niekoho baví kresliť, takže prenesie defacto svoj smútok na papier, niekoho zase baví spievať a to som ja. Takže vždy, keď mi nie je úplne najlepšie, tak spievam a akoby sa „vyspievam“ zo zlých nálad. Znie to možno divne, ale mne to naozaj pomáha a som neskutočne rada, že do seba nemusím pchať antidepresíva, aby som sa cítila dobre a vždy mi pomôžu tieto vychytávky.