Spánok je pre ľudské fungovanie nesmierne dôležitý. Dlhodobý deficit spánku môže viesť až k depresií, k vysokému tlaku, cukrovke a dokonca aj k priberaniu. Ak sa dobre nevyspite cítite sa následne počas dňa pomalšie, horšie sa sústredíte, viac podliehate stresu a ste viac podráždení.

Spánkové návyky a prostredie netreba podceňovať a vplývajú na kvalitu spánku. Miestnosť v ktorej spíte by mala byť ticha a tmava a takisto by mala byť dobre vyvetraná. Pred spánkom by ste nemali jesť najmenej 3 hodiny a posledne jedlo by malo byť ľahšie. Pred spánkom by ste nemali piť alkohol, fajčiť a piť kofeínové nápoje. Aj keď je cvičenie prospešné pre celkove zdravie, pred spánkom by sa cvičiť nemalo. Aj keď televízia a mobily sú súčasťou každodenného života mali by ste sa im pred spánkom vyvarovať a nemali by ste pri nich zaspávať. A najdôležitejší krok je si vybrať kvalitný matrac, vankúš a prikrývka.

spiaca žena

Výber kvalitného matracu by ste nemali podceniť a mali by ste si na ňom dať naozaj záležať. Slovenský výrobca Segum pôsobí na trhu od roku 1992. Všetky matrace postele sú vyrábané na Slovensku. Najlepšie si je matrac osobne vyskúšať a to môžete v štyroch predajniach na Slovensku, kde vám aj odborne poradia. V širokej ponuke matracov si vyberie naozaj každý. Všetky matrace sú vyrábané z antibakteriálnej peny a sú tak vhodné aj pre alergikov.

matrac

Ak máte netypickú veľkosť postele nie je problém si dať vyrobiť matrac na mieru. Matrace sú rozdelené do dvoch základných kategórií sendvičové a pružinové. Pri pružinových matracoch je ortopedický efekt dosiahnutý pomocou pružiny. Pocitovo sú to tvrdšie matrace s dlhou životnosťou. Matrace s taštičkovou pružinou sa pokladajú za najzdravšie pre spánok. V ponuke majú aj obľúbené matrace s pamäťovou penou https://www.segum.sk/produkty/matrace/memory-pena. Pamäťová pena sa prispôsobuje tvaru tela, telesnej hmotnosti a vplyvu telesnej teploty a dokonale tak kopíruje tvar tela.