Sóda bikarbóna alebo aj pod iným názvom známa aj ako hydrogénuhličitan sodný je niečo čo sa nachádza v každej domácnosti a patrí medzi naozaj využiteľný produkt. Jeho viacúčelové využitie si ihneď našlo uplatnenie v každej domácnosti, či už ako prísada pri varení alebo pre upratovanie. Jedná sa o biely prášok, ktorý vyniká svojou schopnosťou pri viacerých činnostiach. Napríklad pri spomínanom upratovaní je veľkým pomocníkom aj pri odolných špinách a usadeninách. V spolupráci s octom vie perfektne vyčistiť aj usadeniny v umývadlách, ktorých je ťažké sa zbaviť. Ide teda aj o veľmi účinný univerzálny čistič, ktorý zachráni aj ťažko vyčistiteľné nečistoty.

sóda

Sóda bikarbóna aj napriek svojim vynikajúcim účinkom a mnohým spôsobom využitia patrí medzi najlacnejšie produkty, ktoré môžete kúpiť. Preto ak nechcete investovať veľa peňazí a ušetriť na čistiacich prostriedkoch, je práve sóda bikarbóna tou správnou cestou. Okrem svojich čistiacim schopnostiam aj absorbuje pachy, čo je skvelou informáciou pre každého, kto má práve tento problém. Ako teda funguje sóda bikarbóna v praxi? V prípade, že sa chcete zbaviť zápachu napríklad z gauča či postele, alebo im minimálne predísť je jej použitie veľmi jednoduché – nasypete rovnomerne sódu na celú plochu gauča či matraca, necháte pár minút pôsobiť (pre lepší efekt môžete zapracovať jemnou kefou alebo rukou) a následne je potrebné dôkladne povysávať zvyšky sódy.

prostriedok

Pri čistení iných materiálov ako sú napríklad spomínané umývadlá, či vane/sprchové kúty je aplikácia taktiež nenáročná. Stačí rovnomerne rozsypať jemnú vrstvu sódy a zaliať octom. Tento proces necháte pôsobiť pár minút, následne vydrhnete hubkou a potom jednoducho spláchnete vodou. Sódu bikarbónu sa teda mať doma naozaj oplatí. Jej cena začína na pár centoch, takže ide o skutočne finančne nenáročný produkt, ktorý je však nenahraditeľný. Vyskúšajte si tento malý zázrak aj Vy a na jeho používanie si zvyknete okamžite.