Som mesiac po náhlom rozchode a zatiaľ som veľmi zmätená a trápi ma pocity viny. S partnerom som mala rok krásny vzťah a nemala som žiadne výhrady, bola som skutočne šťastná. Partner mi povedal, že má veľa kamarátok, ktoré má rád a že s nimi kontakt nechce prerušiť, čo som chápala. K jednej kamarátke a jej rodine jazdil na víkendy a pomáhal jej na baraku. Nevidela som v tom problém, až do tej doby, keď mu tá kamarátka začala vypisovať denne 100 správ a vedela, že je so mnou.

s

Keď už som zneistela, že toto nie je normálne a navrhla mu, nech k tej kamarátke jazdíme spolu, tak mi povedal, že kamarátka si to nepraje, pretože som žiarlivá hysterka.  Ďalšou situáciou boli motovýlety partnera, neustále jazdil s manželským párom a jednou kamarátkou. Pokiaľ išlo o jednodňové motovýlety, ešte som to zvládla, ale potom išiel na trojdňový motovýlet. Opäť 4 manželské páry a on a tá kamarátka. To som už naozaj nezvládla a vybuchla som. Partner ma nazval žiarlivou hysterkou a vzťah ukončil. Dal mi pocit viny, ktorý ma doteraz trápi.  Ešte by som chcela dodať, že pred časom som všetky jeho kamarátky pozvala na narodeniny partnera, neprišla ani jedna. 

s

Ani jednu z jeho kamarátok som nikdy osobne nespoznala. Nikdy ma nevzal na spoločný motovýlet.  A vo finále som ja tá šialená žiarlivá fúria. Keď som sa z toho všetkého psychicky zrútila a prosila ho aspoň o vysvetlenie, všade ma zablokoval. Cítim sa naozaj ako odkopnutá hračka a ešte s pocitmi viny, že za krach vzťahu môžem ja. Strašne ma to trápi a doteraz premýšľam nad tým, či som nemala toľko žiarliť alebo naopak, či moje žiarlenie bolo trochu prehnané. Neviem, čo mám so svojimi pocitmi robiť. Cítim sa hrozne bezradne, smutne a opustene. Priala by som si, aby to bolo všetko v poriadku, strašne ma to vo vnútri zviera a trápi, ale nedokážem si pomôcť. Som nešťastná.